ट्रम्पलाई हराइ छाड्ने बाइडेनको वाचा

अन्तराष्ट्रिय राजनिति समाचार

अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनले शुक्रबार आफ्नो भाषणमा चुनावी अभियान जारी राख्ने र डोनाल्ड ट्रम्पलाई हराइ छाड्ने वाचा गरेका छन् । अमेरिकामा उनी राष्ट्रपति चुनावको दौडबाट बाहिरिने कि नबाहिरिने भन्ने प्रश्न अझै पनि बाँकी नै छ ।

विस्कन्सिनमा आयोजित एक र्‍यालीमा ८१ वर्षीय बाइडेनले गत हप्ता सीएनएन बहसमा आफ्नो खराब प्रदर्शनलाई स्वीकार गरे। ‘त्यस बेलादेखि म के गर्न गइरहेको छु भनेर अनुमान गरिएको छ,’ उनले र्‍यालीमा भने ‘मेरो जवाफ छ ! म चुनाव लड्छु र फेरि जित्छु ।’

चुनावका लागि महत्त्वपूर्ण मानिएको यो क्षेत्रमा समर्थकहरूले उनको हर्षोल्लास गरिरहेका थिए । बाइडेन पछिल्ला दिनहरूमा बढ्दो राजनीतिक सङ्कट लाई कम गर्न प्रयासरत थिए। आफ्नो १७ मिनेटको भाषणमा बाइडेन बहसको समयमा भन्दा बढी उत्साहित देखिन्थे ।

यो उनको चुनावी अभियानको महत्त्वपूर्ण समयमा आएको छ । उनका दाताहरू र डेमोक्र्याटिक पार्टीका सहयोगीहरूले बाइडेनसँगै बस्ने कि नबस्ने भनेर विचार गरिरहेका थिए।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *